Jez. Ińsko

 

Województwo: Zachodniopomorskie
Najbliższa miejscowość: Ińsko (ok. 70km od Szczecina)
Maksymalna głębokość: 41m
Opłaty: Dzień nurkowy w Bazie Nurkowej "Ińsko" - 15zł, ładowanie butli: 1l=1zł
 

Jezioro Ińsko – jezioro na Pojezierzu Ińskim, położone w gminie Ińsko, w województwie zachodniopomorskim; powierzchnia 596 ha (w tym 3 wyspy o łącznej powierzchni 22,3 ha, największa z nich, będąca rezerwatem przyrody Wyspa Sołtyski, zajmuje około 20 ha, długość 5,4 km, szerokość 2,1 km, maksymalna głębokość 42 m; złożone z kilku rynien jeziornych; linia brzegowa dobrze rozwinięta; brzegi przeważnie wysokie, miejscami urwiste utworzone przez wzgórza morenowe o wysokości względnej do 30 m, północne zalesione; rzeźba dna jest bardzo urozmaicona.

IńskoIńsko

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez Ińsko przepływa rzeka Ina łącząc je z jeziorem Stubnica; na południowo-wschodnim brzegu leży miasto Ińsko; jezioro wchodzi w skład Ińskiego Parku Krajobrazowego.

IńskoIńsko

Jezioro Ińsko jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w województwie zachodniopomorskim, ze względu na łatwy dostęp, dobrą widoczność pod wodą, bogatą faunę i florę, a także zaplecze techniczne w miejscowych centrum nurkowym Baza Nurkowa "Ińsko". Pod wodą rozbudowywana sieć atrakcji: trzy duże platformy do ćwiczeń na 4, 8 i 27 metrach. Ponadto zatopiony rower, garaż z trabantem, rodzinny minivan Pontiac i dwie łodzie kabinowe. Wszystko jest oznakowane poręczówkami. Dodatkowo dla bardziej zaawansowanych płetwonurków możliwość wykonania większych głębokości. Od strony kąpieliska miejskiego wielkie głazy narzutowe. Wrażenia gwarantowane!

 


Wyświetl większą mapę

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych