Jezioro Płotki

 

Województwo:Wielkopolskie
Najbliższa miejscowość:Piła
Maksymalna głębokość: 24 metry, średnia głębokość 11 metrów
Opłaty: Możliwe niewielkie opłaty za korzystanie z terenów baz nurkowych
 
Polodowcowe jezioro znajdujące się niedaleko Piły. II klasa czystości. Jezioro nie jest głębokie ale na pewno warte odwiedzenia. Po pierwsze dlatego, że cechuje je bardzo dobra widoczność 3-6 metrów. Po drugie nurkowie mają tam bardzo dobre warunki. Baza posiada strefę suchą, w zimie można ogrzać się przy kominku. Latem można skorzystać z tarasu na piętrze, gdzie można podziwiać panoramę jeziora i zrobić sobie grilla. Stojaki przed bazą umożliwiają wygodne założenie sprzętu. Jeżeli chodzi o samo nurkowanie to główną atrakcją są jesiotry i zatopione dinozaury. Dinozaury znajdują się tuż przy pomoście. Jeżeli zaś chodzi o ryby to na życzenie nurków następuje karmienie i w sekundę zjawiają się chyba wszystkie z całego jeziora. Oprócz jesiotrów, które robią niesamowite wrażenie, można też spotkać liny, karpie, okonie i szczupaki. Z racji diety i regularnego karmienia wszystkie rybki prezentują się naprawdę godnie. Nurkując na prawo natrafić możemy na liczne poręczówki (niektóre prowadzą do nikąd). Natomiast jedna doprowadzi Nas do wraku Lublina zatopionego na głębokości 4-6 metrów. Można do niego wpłynąć. Oczywiście jeżeli urzędujący tam szczupak na to pozwoli. Idąc z kolei na lewo możemy nurkować nad piękną podwodną łączką gdzie aż roi się od ryb.
PlotkiPlotki
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tak jak pisałem, baza jest bardzo dobrze zorganizowana i prowadzona. Dojazd też jest prosty gdyż baza funkcjonuje na terenie MOSiR-u. Jadąc Drogą Krajową nr 11, na obwodnicy Piły, należy skręcić w ulicę Kossaka przy Hotelu Rębajło. Następnie drogą przez las jedziemy cały czas prosto. Po lewej stronie będziemy mieli zjazd do ośrodka MOSIR. Po przyjeździe na parking można zadzwonić do bazy nurkowej po transport. Po Nasz sprzęt przyjedzie meleks.
PlotkiPlotki
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na miejscu znajduję się plaża i boiska do siatkówki tak więc osoby nie nurkujące a szczególnie dzieci nie powinny się nudzić. Na terenie znajdują się liczne knajpki w których można się posilić (chociaż sama baza też jest dobrze wyposażona i raczej nikt głodny chodzić nie będzie).
 
Koszt imprezy – 120zł
Cena obejmuje: przejazd, opłaty bazowe
Cena nie obejmuje: ładowania butli, wypożyczenia sprzętu, szkoleń
Wpłata w dniu wyjazdu, tj. 09.08.2014.
Rezerwacja miejsca w nurkobusie do 07.08.2014r.

Możliwość wypożyczenia butli w naszym centrum nurkowym. Przy wypożyczeniu dwóch butli cena drugiej wynosi tyle ile koszt nabicia (12l=12zł). Jeśli ktoś zdecyduje się nabić butlę w lokalnej bazie, koszt 1,5zł/1litr.

Kontakt:
Dagny 509809930
dagny.gradzka@pletwal.eu

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych