Pomoc Tlenowa

 

Bądź przygotowany, by pomóc jeśli zajdzie taka potrzeba jako osoba przeszkolona do podawania tlenu.

Jesteś pewniejszy siebie wiedząc, że umiesz rozpoznać przypadłości leczone za pomocą tlenu. Będąc najlepszym towarzyszem jesteś najlepiej przygotowany, zwłaszcza kiedy to konieczne.pomoc tlenowa

Nauczysz się:

  • Rozpoznawać nurkowe choroby i urazy leczone za pomocą tlenu
  • Prawidłowo przygotować zestaw tlenowy
  • Podawać tlen

Przed zajęciami poznasz krok po kroku wyjaśnienia, kiedy i jak podawać tlen. Poznasz również wszystkie aspekty bezpieczeństwa oraz jak zmontować i rozmontować zestaw tlenowy.

Choć kurs stworzony jest pod nurków, to nie obejmuje żadnych wymagań wstępnych i nie obejmuje nurkowania, co oznacza, że jest dostosowany również dla osób, które są wokół nurków - załoga łodzi, nie nurkujący koledzy, ratownicy i pracownicy bazy czy centrum nurkowego. Nie potrzebujesz wcześniej żadnych szkoleń z pierwszej pomocy, aby zapisać się na kurs.

Sposób użycia zestawu tlenowego:

1. W pierwszej kolejności przygotuj swój zestaw tlenowy. Odkręć powoli zawór, by tlen rozszedł po całym układzie i ustaw przepustowość tlenu na minimum 15l/min (w zależności od modelu zestawu).

zestaw tlenowy

2. Sprawdź na sobie najpierw czy tlen podawany jest prawidłowo i czy nie ma żadnych problemów z przepływem.

zestaw tlenowyzestaw tlenowy

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Dopiero teraz nałóż potrzebującemu maseczkę tlenową na twarz. Aby pomóc poszkodowanemu w oddychaniu możesz naprzemian ściskać i popuszczać rezerwuar na maseczce.

zestaw tlenowyzestaw tlenowy

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Do zestawu tlenowego możesz za pomocą specjalnego drenu podłączyć maseczkę resuscytacyjną (jeśli posiada odpowiedni zawór), którą udzielałeś poszkodowanemu pierwszej pomocy.

zestaw tlenowy

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych