PADI Rebreather

 

Kursy PADI Rebreather

Myślisz, że rebreathery są tylko dla nurków technicznych? Pomyśl raz jrebreather divereszcze, ponieważ najnowsze rebreathery to lekkie, łatwe do transportu jednostki, wykorzystujące zaawansowane układu elektroniczne, aby były łatwe w użyciu. Rebreathery pozwalają na dłuższe nurkowanie bezdekompresyjne, redukują zużycie gazu i pozwalają jeszcze bardziej zbliżyć się do podwodnego życia.

Kursy rebreatherowe PADI dzielą się na dwie kategorie - rekreacyjne i techniczne. Każdy z nich wykorzystuje określony typ rebreathera, Typ R (rekreacyjny) i Typ T (techniczny). Niektóre jednostki mogą być wykorzystane w obu kategoriach. Rekreacyjne nurkowanie rebreatherowe jest ograniczone do 30 metrów, jest bezdekompresyjne i w razie konieczności można się wynurzyć na powierzchnię korzystając z obiegu otwartego, który jest częścią rebreathera. Nurkowanie techniczne wykorzystuje bardziej skomplikowane jednostki i zabiera nurka poza granice nurkowania rekreacyjnego wymagając przy tym przystanków dekompresyjnych.


Czym jest rebreather?

Główną różnicą między rebreatherami, a konwencjonalnym obiegiem otwartym jest to, że rebreathery ponownie wykorzystują część lub cały gaz jaki wydychasz. Są dwa główne rodzaje rebreatherów: o obiegu zamkniętym (CCR) i obiegu pół-zamkniętym (SCR).

Kursy PADI Rebreather i Advanced Rebreather Diver wykorzystują jednostkę Typu R, aby zaznajomić nurków z rebreatherem w granicach nurkowania rekreacyjnego. Rebreathery Typu R są kontrolowane przez elektronikę co zapewnia wsparcie wszystkim ważnym systemom i ułatwia trening, jak i korzystanie z niego na co dzień.

RebreatherRebreahter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie rebreathery wykorzystywane podczas kursów PADI muszą zostać obiektywnie sprawdzone, a producenci muszą zapewnić, że jednostka spełnia określoną listę wymagań.

Ponieważ każdy model rebreathera jest inny, musisz zdobyć kwalifikacje na określoną jednostkę. Jednakże, gdy już raz przejdziesz kurs, nie będziesz go musiał całego przechodzić ponownie, kiedy będziesz chciał zdobyć uprawnienia na inną jednostkę. Program PADI Rebreather Qualifier skupia się na zdobyciu wiedzy i umiejętności potrzebnych do użytkowania konkretnego modelu rebreathera Typu R.

W Centrum Nurkowym Płetwal przeprowadzamy szkolenia na rekreacyjnym rebreatherze Hollis Explorer, również na poziomie instruktorskim. Dostępne są następujące kursy i programy:

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych