Specjalizacje, po co?
 
Nurkowanie rekreacyjne to bardzo szeroka dziedzina, która zawiera w sobie wiele specjalistycznych typów nurkowania. Dlatego posiadając podstawowe uprawnienia nurkowe, możemy kontynuować nasz rozwój i zbierać doświadczenia uczestnicząc w specjalistycznych nurkowaniach, oraz kursach.

Czy warto?

Tak , zdecydowanie tak. Gdyż podczas specjalizacji przede wszystkim poznajesz obsługę specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w tym sporcie. Poznajesz nowe technologie jak na przykład reby, czy maski pełnotwarzowe.

- Znam nurków, którzy posiadają podstawowy stopień nurkowy, nurkują regularnie wiele lat i mają duże doświadczenie.
Ok, nic nie odbierze godzin spędzonych w wodzie, pytanie tylko jak nurkują, gdzie nurkują, w jakich warunkach nurkują itp. Moim zdaniem, nurkowy rozwój nurka powinien opierać się na podnoszeniu kwalifikacji poprzez uczestnictwo w profesjonalnych kursach specjalistycznych, gdyż daje to gwarancje, iż nurek zapozna się ze specyficznymi warunkami danego typu nurkowania, będąc pod bezpośrednim nadzorem Instruktora.
Korzystając z programów specjalizacji w ciągu dwóch dni, za niewielkie pieniądze, pozyskujesz wiedzę którą musiał byś zdobywać na przestrzeni około 20 nurkowań z zakresu danej specjalizacji.
 
Czym są specjalizacje?

Kursy specjalistyczne mają bardzo wąsko określony cel, który zgłębiamy i osiągamy poprzez uczestnictwo w szkoleniu. Nie musisz czytać masy książek i siedzieć tydzień na nurkowych forach internetowych, zaufaj instruktorowi, który ma uprawnienia w danej specjalizacji, gdyż wynikają one z wiedzy i doświadczenia. Zdobywaj nowe doświadczenia pod okiem fachowca, który dokładnie Tobie powie, co jest ważne z zakresu teorii, zadba o Twoje bezpieczeństwo pod wodą, pokaże Tobie techniki nurkowe mające zastosowanie względem danego specjalistycznego nurkowania.
 
Czy można to zrobić samemu?
 
Metodą prób i błędów można, ale znacznie szybciej, efektywniej i bezpieczniej jest robić kurs z instruktorem. Pomyśl też nad aspektami bezpieczeństwa przy takich nurkowaniach jak nurkowania wrakowe, głębokie, nocne itp.

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych